Projekty

Profesionálna cudzinka (2016)

“Švajčiarsko pre mňa bolo ako raj… Pre penzistov. Všade, kam som vstúpila, ostávali krátery.” Dokumentárny film o spisovateľke Irene Brežnej, emigrantke z komunistického Československa a vojnovej korešpondentke v Čečensku. 

Virtuálne múzeum a Európsky plán podľa Gisi Fleischmannovej (2017-2018)

Internetový pamätník bratislavskej židovskej aktivistky. Projekt Virtuálne múzeum a Európsky plán podľa Gisi Fleischmannovej na pomedzí umenia a histórie prináša do ľahko a široko dostupného sveta internetu významnú bratislavskú rodáčku Gisi Fleischmannovú (1892-1944), protivojnovú aktivistku, záchrankyňu nikdy nerátaných ľudských životov a spoluautorku tzv. Európskeho plánu na záchranu európskeho židovstva.

Smutné jazyky / Sad Languages / Sprechen Sie Karpatendeutsch? (2015-2018)

Dokumentárny film o Karpatských Nemcoch na Slovensku a o ich jazyku.

Výstava Žena novej doby. Návrat Alžbety Gwerkovej-Göllnerovej do Banskej Štiavnice (2019)

Po štúdiu na Karlovej univerzite v Prahe a stáži na parížskej Sorbonne opustila doktorka Gwerková sľubne sa rozbehajúcu kariéru na Komenského univerzite v Bratislave a začala učiť na banskoštiavnickom Gymnáziu Andreja Kmeťa. Vzbudzovala nadšenie svojich študentov a študentiek a nenávisť niektorých prorežimných kolegov… 

Život za divadlo (2018-2020)

Žiadame spravodlivosť pre tých, čo sa nechceli vzdať ideálu! Dokumentárny film približuje päť mimoriadnych osobností zo slovenských divadelných dejín, ktoré osudovo poznačila vášeň k ich profesii a doba, v ktorej žili. V magickom prostredí divadelného archívu otvárajú mladí odborníci a odborníčky prípady Oskara Nedbala, Viktora Šulca, Jána Jamnického, Magdy Husákovej-Lokvencovej a Blaha Uhlára.  

Žena novej doby - film (2018-2021)

Vizuálna báseň o láske, smrti a demokracii v najkrajšom slovenskom meste.

Pustiť sa cestou nevychodenou. Dr. Alžbeta Gwerková Göllnerová (1905-1944)

Webinár o všestrannej slovenskej vedeckej pracovníčke, editorke knihy Žena novej doby a hrdinke Slovenského národného povstania. 28.1.2021.